آبنما موزیکال پکیج ها و کاربردها

آبنمای موزیکال

آبنمای موزیکال به طور کلی به آبنمایی اطلاق می شود که ترکیبی از حرکت آب با موسیقی و نورپردازی به صورت هماهنگ موزون با هم می باشد به عبارت دیگر ارتفاع فواره و جهت پرتاب آب آنها با توجه به قطعه موسیقی در حال پخش به وسیله سیستم های رایانه ای ویژه ای تحت کنترل، تغییر می کند و با نورپردازی هماهنگ با آن، حرکاتی جذاب از آب را به نمایش می گذارد. این آبنماها با یک سناریوی از پیش تعیین شده برای زمان مشخص و محدودی به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و یا مناسبتی به اجرای رقص، نور و موسیقی می پردازند.

 

پکیج آبنمای موزیکال

این آبنما به قدری جذاب، سرگرم کننده و هیجان انگیز است که حتی می تواند به یک جاذبه توریستی برای منطقه مورد اجرای خود تبدیل شود که سالانه افراد زیادی را به خود جلب کند. از آنجا که این آبنما معمولا در اندازه بزرگ ساخته و ایجاد می شود و همچنین با توجه به هزینه بالایی که تجهیزات آبنما موزیکال و ادوات خاص به کار رفته و برپایی آن در بر دارد، معمولا به درخواست شهرداریها، سازمان های دولتی، مدیریت پارکها، هتل ها، مجموعه های تجاری، تفریحی، ورزشی و یا مسکونی بزرگ ساخته و اجرا می شود.

از آبنماهای موزیکال معروف جهان می توان به:

  1. آبنما بلاژیو لاس وگاس
  2. آبنما موزیکال برج الخلیفه دبی
  3. آبنما تصویری و موزیکال دنیای رنگ ها در کالیفرنیا
  4. آبنمای جهانی لوته در کره جنوبی
  5. آبنمای دادایفو در کره جنوبی

آبنما موزیکال پارک ملت تهران

 

از آبنماهای معروف موزیکال ایران می توان به:

  1. آبنمای پارک ملت تهران
  2. آبنمای دفاع مقدس تهران
  3. آبنمای دفاع مقدس همدان
  4. آبنمای پارک نوروز تهران
  5. آبنمای بوستان جهان کرج

تعدادی از این دسته از آبنماها می تواند به صورت پکیج های آماده آبنما موزیکال، در اختیار کارفرما قرار بگیرد که علاوه بر سرعت بخشیدن در مرحله به اجرایی در آوردن آبنما، یک استاندارد کلی نیز برای آن ایجاد می شود که افکت های مشخصی را به نمایش می گذارد علاوه بر اینها تا حدودی هم صرفه جوی در هزینه ها را در بردارد. در این مقاله ما قصد داریم تعدادی از پکیج ها و افکت های پر طرفدار در این بخش را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

آبنمای شهری موزیکال یوفو

آبنما موزیکال یوفو

 

آبنمای شهری موزیکال یوفو به واسطه شکل و نوع آب خروجی از نازل ها، افکتی به شکل بشقاب پرنده یا عروس دریایی را تداعی می کند از این جهت نام یوفو یا بشقاب پرنده، برای این آبنمای موزیکال برگزیده شده است و نیاز به حوض آبی به قطر حداقل 15 متر می باشد.

این پکیج شامل دو بخش مکانیکی و الکتریکی کاملا حرفه ای می باشد که بخش مکانیکی آن شامل شامل 32 عدد نازل های کمت که در محیط دایره ای شکل آبنما قرار گرفته اند و یک نازل بلند زن که در مرکز این دایره قرار دارد می باشد. برای هر نازل یک عدد شیربرقی در نظر گرفته شده است که جریان آب را قطع و وصل میکند و همچنین هر 32 نازل دور پکیج، دارای مفاصل حرکتی می باشند که توسط موتور گیربکس آبنمای واحد مستغرق IP68 حرکات مورد نظر، ایجاد می شود. از دیگر اجزای تشکیل دهنده این سیستم، می توان به سه عدد پمپ آب و 15 عدد چراغ آبنما LED اشاره کرد. بخش الکتریکی این پکیج آبنما شامل سیستم کنترل، سیستم سویچینگ، سیستم سخت افزار و تجهیزات کنترلی و سیستم نرم افزار کنترلی آبنما به صورت یک پکیج کامل در داخل ساختمان کنترلی و دورتر از سیستم مکانیکال نصب می گردد و این پکیج به همراه 3 سناریو مطابق نظر کارفرما، ارائه می گردد.

آبنما موزیکال والتزینگ

آبنمای موزیکال والتزینگ

 

آبنما شهری موزیکال والتزینگ به صورت مستطیل به ابعاد مشخص ساخته شده و دارای 11 افکت نمایشی زیبا هماهنگ با موزیک و نورپردازی مناسب به نمایش می گذارد. که این سیستم نیاز به حوض آبی با فضای حداقل به طول 20 متر و عرض 6 متر می باشد.

این پکیج از دو سیستم مکانیکال و الکتریکال حرفه ای تشکیل شده است. سیستم مکانیکال یک پکیج با ابعادی به طول 17 متر، عرض 2.5 متر را شامل می شود که دارای 310 عدد نازل که عمدتا شامل نازل های کمت و چرخشی می باشد، 16 عدد پمپ مستغرق، 3 عدد موتور گیربگس و 200 عدد LED با گرید IP68 است. که البته بزرگی این پکیج با توجه به حوضچه محل قرار گیری و نصب، قابل تغییر است.

سیستم الکتریکال کمی دورتر از پکیج مکانیکال در داخل اتاق کنترل قرار گرفته و شامل سیستم کنترل، سیستم سوئیچینگ، سیستم سخت افزاری و نرم افزاری و سیستم صوتی است که در داخل و بیرون ساختمان کنترلی نصب می گردد. این پکیج قابلیت کارگردانی 10 موزیک مختلف، با نرم افزار بسیار پیشرفته و حرفه ای در نظر گرفته شده در این پکیج را دارد.

افکت آبنما موزیکال چیسینگ

آبنما موزیکال چیسینگ:

 

افکت آبنما موزیکال چیسینگ، از یک افکت با چندین فواره با قابلیت کنترل خاموش و روشن هر یک از فواره ها تشکیل شده است که به تنهایی می تواند برنامه های زیبای ریتمیک و یا در صورت نصب سیستم صوتی همراه با موزیک در مدت و زمان مشخص را اجرا کند. این پکیج از دو سیستم مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است. سیستم مکانیکال شامل 60 عدد نازل با شیر برقی ، 2 عدد پمپ ،60 عدد چراغ ال ای دی IP68 می باشد. قابلیت ساخت طبق سفارش با ابعاد و اشکال مناسب برای محل مورد نظر و شامل سیستم کنترل، سیستم سویچینگ، سیستم سخت افزاری ونرم افزارها به صورت یک پکیج کامل در بیرون و در داخل ساختمان کنترلی و دورتر از سیستم مکانیکی نصب میشود. پکیج آبنمای موزیکال چیسینگ جت همراه با نرم افزار کنترلی حرفه ای با قابلیت ساخت و ویرایش و کارگردانی جدید همراه با 10 آهنگ کارگردانی شده طبق نظر کارفرما ارائه می گردد. که می توان نسبت به سفارش با ابعاد و اشکال مناسب برای محل مورد نظر آماده و نصب کرد.

نازل آبنما موزیکال مولتی دایرکشن

نازل مولتی دایرکشن

با توجه به جذاب بودن آبنماهای حرکتی و موزیکال، جهت ایجاد افکت های متنوع تر با کمترین محدودیت یک سری نازل ها به صورت پکیجی که قابلیت حرکت در جهات مختلف و دارای نورپردازی مختص به خود هستند نیز تولید شده اند که از آن با نام نازل مولتی دایرکشن یاد می شود. این نوع، نازل های مدرن، تکنیکال و جذابی هستند که با موتورهای چرخشی حرفه ای خود می توانند آب را را در جهات، زوایای مختلف به صورت یک، دو یا سه محور در دسترس می باشد و از آنجا که طیف وسیعی از افکت و موسیقی های جذاب، نمایش فوق العاده ای را به بیننده هدیه می دهد، امروزه این نوع افکت، بسیار پرطرفدار بوده و توجه خاصی به آن شده است. این پکیج قابلیت نصب نازل های مختلف مناسب مانند نازل فینگر، نازل فن جت و نازل کمت را دارد که با استفاده هر کدام از این نازلها در این پکیج می توان نمایش متفاوتی از آب را داشت. سیستم کنترلی حاکم بر نازل های مولتی دایرکشن از نوع سیستم کنترلی DMX است. امروزه اکثر آبنماهای طراحی شده از این نوع سیستم کنترلی استفاده می کنند که یک گزینه ایده آل در دسته آبنماهای موزیکال می باشد.

جالب است بدانید که در آبنمای موزیکال معروف برج الخلیفه تماما از نازل های مولتی دایرکشن و نازل ایرپاور استفاده شده است.

کلام آخر

 

آبنماهای موزیکال در انواع، اشکال و اندازه های گوناگون ساخته و اجرا می شوند و از آنجا که پویا و بسیار سرگرم کننده می باشند، طرفداران زیادی دارند. از اینرو نوآوری های بسیاری در آن انجام شده و می شود. در این مقاله سعی شد تعدادی از پکیج های مورد قبول در این حوزه به شما عزیزان معرفی گردد. برای مشاهده محصولات بیشتر و دسترسی به اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید. تیم مجرب ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. از سفارش تا طراحی و نصب در کنار شما خواهیم بود. ما می توانیم مشاور خوبی بین شما و پیمانکاران آبنما باشیم.

 

تهیه کنندگان: مهندس محمد مددی - مهندس مرجان نبی یان - مهندس مهران درویش

 

 

شرکت آبنما جی اس او فانتین

کيفيت را به قيمت بخريد

نظرات

You must be loged to add a comment !

Not to order more inventory Please select one of the following

The number of inventory , please choose one of the following pyrotechnics

افزودن به سبد خرید

X