کسکید

 

 

چگونگی عملکرد نازل کسکید در آبنما شهری؟

 

یکی از پر طرفدارترین نازل های آبنمای حجمی که در آبنما شهری بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است، نازل آبنمای کسکید می باشد. این نازل آبنما، مخلوطی از آب و هوا را به صورت حجمی مخروطی شکل و کف آلود به صورت جوشش و فوران آب، به بیرون هدایت می کند.

نازل آبنمای کسکید هم به صورت تکی و بیشتر به صورت گروهی نصب می گردد. ساختار این نازل آبنما به گونه ای است که نیاز چندانی به سیستم فیلتراسیون ندارد و همچنین خروجی حجمی آن نظر طراحان آبنمایی که قصد ایجاد آبنمای حجمی، بخصوص در سطح شهر را دارند، بسیار به خود جلب کرده است به صورتی که جزء پر مصرف ترین ها در بین هم قطاران خود به شمار می آید. تمام نازلهای کسکید طبق مشخصات فنی درج شده در کاتالوگ با استانداردهای مهندسی مشخص و با ماشین آلات پیشرفته از متریال استیل و برنج تولید می گردد.

قابل ذکر است:

  • سطح تراز آب روی عملکرد این نازل تاثیرگذار است طوریکه هر چه سطح تراز آب پایین تر از نازل باشد آب خروجی، باریکتر و بلندتر می شود و هرچه سطح تراز آب بالاتر از نازل بیاید خروجی آب پُرتر و کوتاه تر می شود. این نازل می تواند به طور کامل در آب به صورت غوطه ور نصب گردد اما حداکثر کارایی آن زمانیست که سطح آب با اندازه توصیه شده در مشخصات برابر باشد.

  • اگر گروهی از این نازل ها در آبنمایی با سطح ترازهای متفاوت آب نصب گردد باید قبل از هر نازل یک شیر یکطرفه نیز نصب گردد.( به دلیل اینکه دهانه خروجی آب نازل کسکید زیر سطح تراز آب قرار دارد اگر این نازل ها در حوضچه های مختلف با سطح ترازهای مختلف نصب شوند باعث تخلیه آب از آبنمای بالایی به پایینی می شوند.)

  • جهت خروجی مطلوب، نازل کسکید باید به صورت عمود نصب گردد و در صورت نیاز به تنظیم زاویه از قطعه اتصال تنظیمی استفاده شود که قابلیت تنظیم زاویه مطلوب را ممکن می سازد.

 

 

مشخصات نازل کسکید در آبنما شهری:

  1. وابسته به سطح تراز آب
  2. مقاومت بالا در برابر وزش باد
  3.  تأمین و تزریق اکسیژن به آب 
  4. ارتفاع پرتاب آب از 0.5 تا 5 متر
  5. قابل استفاده به صورت تکی یا گروهی
  6. تطبیق پذیری بالا برای طراحی های مختلف
  7. قابلیت تنظیم زاویه نسبت به سطح عمود با کمک اتصال تنظیمی
 

نازل آبنمای کسکید

 

 

امکان سفارش بیشتر از موجودی انبار نیست لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

تعداد موجودی انبار تعداد است لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

افزودن به سبد خرید

X