معرفی آبنما موزیکال دبی Dubai fountain

محل ساخت : Dubai

شرکت طراح و سازنده : WET DESIGN

 

 

آب های جهنده، نورهای خیره کننده، طراحی های زیبا و موسیقی های شنیدنی . امروزه فواره یا آبنما به یکی از جاذبه های گردشگری در سراسر جهان تبدیل شده است و چه بسا، گردشگرانی که با طی مسافت های طولانی، می روند تا یک فواره به خصوص را در یکی از شهرهای دنیا به تماشا بنشینند و دقایقی را در رویا محو شوند. شهر ثروتمند دبی دارای یکی از زیباترین آبنماهای جهان است. آبنمای موزیکال دبی می تواند آب را با حجم 22،000 گالن (83،000 لیتر) در هر لحظه در هوا اسپری کند و نازلهای  روباتیک ( نازل مولتی دایرکشنال 2D) که می تواند آب را به رقص در آورد.

آبنمای دبی شامل بسیاری از نازلهای پرتاب آب ( نازل ایر پاور ) با فشار بالا می باشدکه می تواند آب را تا 76 متر پرتاب کند و  و سوپر نازل ها که می تواند با فشار آب را تا (152.4 متر) در هوا پرتاب کند که برابر با ارتفاع یک ساختمان 50 طبقه است. این آبنما در فضایی به وسعت 30 هکتار، در دریاچه مصنوعی برج خلیفه در مرکز شهر دبی ساخته شده است.. هزینهٔ ساخت این آب‌نما ۸۰۰ میلیون درهم معادل ۲۱۸ میلیون دلار آمریکا بوده‌است. این آب‌نما دارای بیش از ۶،۶۰۰ چراغ در ۲۵ رنگ متفاوت است و طول آن ۲۷۵ متر است و آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر (۵۰۰ فوت) به آسمان پرتاب می‌کند.

طراح این آب‌نمای زیبا و کاملا حرفه ای توسط شرکت "وت دیزاین WET DESIGN انجام شده است که طراحی  آبنمای هتل معروف پلاژیو در شهر لاس وگاس را هم توسط این شرکت طراحی و اجرا شده است. آب‌نمای دبی طوری برنامه‌ریزی شده‌است تا با موسیقی‌های بی‌کلام ، پاپ و موسیقی عربی برقصد. این آب‌نما از تمام دریاچهٔ قابل مشاهده‌است و حتی از برخی ساختمان‌های اطراف نیز قابل تماشا می تواند از بیش از 30 کیلو متر (20 مایل) دورتر دیده شود.یکی از ۲۵ آهنگ مورد استفاده شده در این آبنما آهنگ  «امواج» (wave) اثر بیژن مرتضوی می‌باشد .

این مطلب را در wikipedia مطالعه کنید

آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی آبنمای دبی

امکان سفارش بیشتر از موجودی انبار نیست لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

تعداد موجودی انبار تعداد است لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

افزودن به سبد خرید

X