فضای آبی جهان

 

آیا زیباترین آبنماهای شهری جهان را می‌شناسید؟

قرن‌هاست که انسان‌ها از تماشای جریان و تلألوی آب به وجد می‌آیند و شگفت‌زده می‌شوند. این مسئله شاید به‌دلیل صدای تسکین‌ دهنده‌ جریان آب یا شکل گرفتن طرح‌هایی زیبا در اثر حرکت وارونه آن باشد. دلیل این احساس خوشایند هر چه که باشد، فرقی نمی‌کند؛ حقیقت این است که فضاهای آبی نقش بسیاری در زندگی انسان‌ها طی قرن‌های متمادی ایفا کرده‌اند. نخستین مستنداتی که در مورد فضا های آبی ساخت انسان وجود دارد که به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. در ایران نیز از بقایای سرامیک‌ها در باغ‌ها و باغچه‌های بسیار قدیمی واضح است که از آب در فضاهای خانه و دکوراسیون باغ‌ها استفاده شده است. در قرون اولیه، فضاهای آبی به‌ عنوان منبع آب استفاده می‌شد و کاربرد ضروری داشت، اما با گذشت زمان و به وجود آمدن تمدن و تقابل و تعامل خلاقیت ها، ایده ها و فرهنگ های مختلف، علاوه بر جنبه کاربردی از آب به‌ عنوان عنصری آرامش بخش و دکوراتیو نیز استفاده گردید. که در میان فضاهای آبی میتوان به رود، برکه، جوی، آبشار، حوض، آبنماهای طبیعی، آبنماهای دکراتیو و تزئینی اشاره کرد که میل انسان به اتصال با طبیعت را نشان می دهد. در این قسمت به معرفی زیاترین آبنماهای شهری جهان میپردازیم.

 

Trevi Fountain

آبنمای تروی

آبنمای تروی

آبنمایی است در منطقه تروی در رم ایتالیا . ارتفاع این فواره ۲۶ متر و عرض آن ۲۰ متر است . تروی بزرگترین فواره دوران باروک در رم و یکی از معروف ترین آبنماهای جهان است.

 

اطلاعات بیشتر ...

Fountain Of Wealth

آبنمای ثروت

آبنمای ثروت

بدر مرکز شهر تجاری سانتس در سنگاپور که بلندترین آبنمای جهان به نام ( آبنمای ثروت ) دل ها را می رباید . این آبنمای نماد تمام چیزهایی است که سنگاپور دارد . تناسب و توازن و ثروت

 

اطلاعات بیشتر ...

Archibalda Fountain

آبنمای آرچیبالد

آبنمای آرچیبالد

آبنمای آرچیبالد در هاید پارک در مرکز سیدنی در یک حوض شش گوش واقع شده است که در ماه مارس سال 1932 و یا 1930 توسط لرد ساموئل والدر شهردار سیدنی پرده برداری شد

 

اطلاعات بیشتر ...

Vaillancourt

وایلانکورت

وایلانکورت

این آبنما در سال 1971 ساخته شده و جالب آن که Vaillancourt از همان ابتدا منفور مردم شهر سان فرانسیسکو بود.امروزه نیز مردم این شهر سالانه 250 هزار دلار صرف هزینه برق این آبنما کنند، ناخرسندند.

 

اطلاعات بیشتر ...

People`s Friendship Fountain

آبنمای دوستی مردمان

آبنمای دوستی مردمان

مرکز نمایشگاهی روسیه یک مجموعه بسیار بزرگ در شهر مسکو است، اگر شما به عنوان یک مهمان و یا یک توریست بخواهید از قسمتهای جالب روسیه دیدن کنید دیدن این آبنما را ازدست ندهید.

 

اطلاعات بیشتر ...

Crown Fountain

آبنمای تاج

آبنمای تاج

چشمه از سنگ گرانیت و مرمر سیاه و سفید با جریان یک لایه آب با حجم کم در روی سنگهای کف می باشد که بازدید کننده گان می توانند با پای برهنه در روی آن حرکت کنند و لذت راه رفت در آب را بچشند.

 

اطلاعات بیشتر ...

 

 

 

 

امکان سفارش بیشتر از موجودی انبار نیست لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

تعداد موجودی انبار تعداد است لطفا یکی از موارد زیر را انتخاب نمائید

افزودن به سبد خرید

X